Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polskie Stowarzyszenie Blogerów i Vlogerów


To był dobry weekend!

W sobotę odbyło się zebranie założycielskie Polskiego Stowarzyszenia Blogerów i Vlogerów.

Inicjatorami spotkania była grupa ludzi, działających na rzecz naszego środowiska.
W spotkaniu mógł wziąć udział każdy, kto czuje się blogerem lub vlogerem, chce należeć do stowarzyszenia i chce mieć wpływ na to jak ono będzie funkcjonować.

Więc wzięłam :D


Polskie Stowarzyszenie Blogerów i Vlogerów


Zgodnie z uchwalonym przez nas statutem, "misją stowarzyszenia jest działanie dla dobra wspólnego, poprzez wspieranie rozwoju środowiska blogerów i vlogerów w Polsce."

Stowarzyszenie wyznaczyło sobie następujące, główne cele:
 1. Edukacja w zakresie działań związanych z praktyką prowadzenia działań publikacyjnych w internecie.
 2. Ochrona wolności słowa i pluralizmu poglądów wyrażanych w internecie.
 3. Ustanawianie i propagowanie najwyższych standardów etycznych w działalności blogerskiej, vlogerskiej i publikacyjnej.
 4. Integracja środowiska blogerów oraz vlogerów w Polsce.
 5. Propagowanie wizerunku blogerów i vlogerów jako wiarygodnych partnerów społecznych.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej to zapraszam na oficjalną stronę stowarzyszenia: http://psbv.pl/.

Zachęcam do przeczytania komentarza, mojej bardziej doświadczonej koleżanki Natalii Hatalskiej.


Pojawiły się też krytyczne głosy i pojawiać się będą, tak jest przy każdej inicjatywie, a najlepszym przykładem jest Jerzy Owsiak i jego fundacja.

Cytując, za Jackiem Kotarbińskim, Jefreya Morrowa:
"Pionierów poznać po tym, że mają strzały w plecach".Cieszę się, że mogłam wziąć udział w zebraniu założycielskim, bo czuję, że to wielka sprawa.


Wszystkich blogerów i vlogerów zachęcam do przyłączenia się!

Razem możemy na prawdę więcej!Poza oficjalną stroną http://psbv.pl/, zapraszam na stronę Stowarzyszenia na Facebooku i kanał na YouTube.
Poniżej znajdziecie hangout Stowarzyszenia i odpowiedzi na wiele pytań.

Do zobaczenia!2 komentarze:

 1. Porównywać rzeczoną inicjatywę z fundacją Owsiaka to chyba gruba *manacia wręcz* przesada... jakoś nie widzę sensu istnienia PSBV... pod punkt 2 można podciągnąć również wszelkie patologie, jestem przeciwna. Trójka to próba oprawienia środowiska blogerów w sztywne ramy i zapewne idiotyczne zasady i kryteria, których jeśli dany bloger nie spełni (a nie musi, bo sposób prowadzenia bloga jest kwestią indywidualną), będzie uważany za gorszego członka społeczności. Czwórka - ludzie jak widzę potrafią się sami świetnie integrować. To dobrze, że inicjatywa wychodzi bezpośrednio od nich, bo dzięki temu ma to głębszy sens, no i można się samemu czegoś przy okazji nauczyć (czego nie nauczą żadne durne wykłady i porady udzielane przez pseudo 'wielkich doświadczonych' - ad.1).
  Zaś jeśli o 'piątkę' chodzi - usilne propagowanie czegokolwiek ma skutek odwrotny (zwłaszcza propagując nieprawdę; ja nie wiem, jak można poświadczyć za każdego członka społeczności... podziwiam tego, kto się zdecyduje na takowe 'harakiri'). Większość blogerów natomiast chce pokazać się od dobrej strony, jako solidna uczciwa jednostka, z którą warto nawiązać współpracę nie tylko w świecie wirtualnym - i niechaj to samo kreuje wizerunek polskich blogerów. Ludzie (czytelnicy) doprawny, mają swoje rozumy, zatem niechaj sami osądzą, jak wygląda społeczność blogerów, nie potrzebna żadna instytucja, która będzie im wciskać gotowy *korzystnie wygładzony zapewne* wizerunek...
  Tyle ode mnie ;P
  Pozdrawiam!
  N.
  PS jakoś brakuje mi w tych założeniach kwestii najważniejszej, której zapewne oczekiwałaby większość bloggerów - obrona praw autorskich! Jeśli już PSBV ma się czymkolwiek pożytecznym zająć, to właśnie najlepiej głównie tym!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie porównywałam stowarzyenia do fundacji, bo są to zupełnie różne rzeczy, podałam ją tylko jako przykład inicjatywy, która jest krytykowana. Taka jest polska natura, że krytykujemy wszystko i wszystkich.

   Najwyższą władzą w stowarzyszeniu jest walne zgromadzenie czyli wszyscy członkowie. Każdy kto wstąpi do stowarzyszenia ma możliwość wpływać na jego działania.
   Celem stowarzyszenia nie są patologie, a pozytywne działania.
   Jeśli masz fajne pomysły to zapraszamy do ich realizowania w ramach stowarzyszenia.
   Temat praw autorskich jest ważny dla nas wszystkich więc na pewno będziemy się tym zajmować.
   Zapraszamy Cię serdecznie do współpracy!

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze!

Miło mi będzie jeśli odwiedzicie mnie ponownie :D